Zeytinliğimiz

Zeytinliğimiz; Manisa ili, Köprübaşı İlçesi, Bozburun Köyü’nde, yolun bittiği yerde, denizden yaklaşık 500 metre yükseklikte, Demirköprü Barajı’nın sağladığı benzersiz bir mikro iklimin etkisi altında yer alıyor.

Kuzey Ege’nin en lezzetli yağlarından ve yemeklik zeytinlerinden birinin de burada üretilmesinin sebebi, yüksekliğin zeytin üretimi için sınırda oluşu, dar yamaçların arasından esen kuzeybatı ile güneyden aldığı rüzgârların sertliği ile bahçelerin yılın 300 günü güneş gören bir yamaçta bulunmasından kaynaklanıyor.

Doğal olarak meyve yağlanıyor, yumuşak ve taze bir aromaya sahip oluyor.

Zeytinliğimizin ilk fidanlarını 2007 yılının Nisan ayında diktik.

Halen; 7100 Arbequina, 200 Piqual, 3500 Gemlik ve 350 Edremit cinsi zeytin ağaçlamız 200 dönümlük arazimize hayat vermektedir.

Zeytinliğimizin bulunduğu bölge M.Ö. 1300 yıllarında kurulan ve antik Lidya Krallığı’nın da başkenti olan Sardes yakınlarında olmasından dolayı zeytinyağımıza “Sardes’in Zeytini” veya kısacası Sardolive dedik.

Zeytinliğimiz Zıraat Mühendisleri danışmanlığında zirai ilaçlar kullanmadan kendi gübremizi yaparak doğal yollarla ve İyi Tarım Uygulaması kapsamında düzenli olarak denetlenmektedir. Butik üreticiyiz ve sadece kendi arazimizde yetişen zeytinleri işliyoruz. Her tip ürettiğimiz yağın mutlaka Laboratuvar analizlerini yapıyor, yağın kalitesinden emin olduktan sonra kendi dolum tesisimizde zeytinyağımızı Tarım Bakanlığı onaylı zeytin ve zeytinyağı dolum ve paketleme tesisimizde ambalajlıyoruz.

BASINDA BİZ